Balkan Turları - 5 ÜLKE (Üsküp Başlangıçlı)

Balkan Turları - 5 ÜLKE (Üsküp Başlangıçlı)

Balkan Turları - 5 ÜLKE (Üsküp Başlangıçlı)

, İstanbul Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Yurtdışı
 • Alt Kategori :
  Balkan Turları
 • Süre :
  7 Gün
 • Konaklama :
  4 * Konaklama
 • Gidiş :
  Atatürk Havalimanından
 • Ulaşım :
  THY ile
 • Vize :
  Vize istenmiyor
 • Yer Durumu :
  Müsait
0 dan başlayan fiyatlarla
Büyük Balkan Turu ile 5 ülke tek sefer diyeceksiniz. Kosova-Makedonya-Karadag-Bosna Hersek-Arnavutluk doya doya gezeceğimiz ve tarihimizin bir parçası olan Balkanları yakından görebileceğimiz ve dokunabileceğimiz bir tur olacak. Balkan Turu ile 4* nezih otellerde konaklanacak ve kaliteli araçlarla transfer gezilerimiz yapılacaktır. Büyük Balkan Turumuzda sizleri ve sevdiklerinizi de görmek isteriz.
Ücret Hesaplama
Balkan Turları - 5 ÜLKE (Üsküp Başlangıçlı) Kalkış: İstanbul Tur Tarihi : Süre : 7 Gün
Talep Gönder
 • Fiyata Dahil Olanlar

  6 gece 4* Otellerde Konaklama

  THY Ekonomi Sınıfı Gidiş – Dönüş Uçak Bileti

  Otellerde Alınacak Açık Büfe Sabah Kahvaltıları

  6 Akşam Yemeği

  Şehirlerarası Tüm Transferler

  Tüm Müze, ve Kale  Giriş Ücretleri

  Tur Boyunca Profesyonel Türkçe Tur Liderliği

  Sınır & Şehir Vergileri

 • Fiyata Dahil Olmayanlar

   

  Tüm Şahsi Harcamalar

  Öğle Yemekleri

  Otel Extraları

  Molalarda Alınacak Yiyecek ve İçecekler

  Yemeklerde Alınacak Extra Yiyecek ve İçecekler

  Yurt Dışı Çıkış Harcı

   

 
Konaklama

4* Oteller

, 4 Yıldız

Tur Programı

BALKAN TURU 5 ÜLKE

1.GÜN : Üsküp – Kalkandelen - Ohrid

İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde Check-in kontuarında siz saygıdeğer konuklarımızla buluşarak bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlıyor, ardından Üsküp’e hareket ediyoruz. Bizleri havalimanında karşılayacak özel araçlarımız ve rehberimiz eşliğinde Üsküp şehir turumuz’a başlıyoruz. Üsküp'ün iki önemli carşısından biri olan ve en onemli Osmanli eserlerinin bulundugu carsimizdan turumuza basliyoruz. Yeni ve modern Uskup carsisi gezisi ile turumuzu bitiriyoruz. Şehir turumuz sırasında ; Makedonya Meydanı, Taş Köprü, Büyük Iskender Heykeli, Üsküp Kalesi, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kurşunlu Han, Bedesten, Saat Kulesi ve Yahya Paşa Cami görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası Kalkandelen'e dogru hareket ediyoruz. Yaklasik 1 saatlik yolculugumuzun ardindan Kalkandelen'e varis. Ilk olarak Avrupa'da cok nadir rastlanacak bir camii olan Alaca Camii'yi ziyaret ediyoruz. Kalkandelenli iki kiz kardesin Osmanli doneminde yaptirmis oldugu, hem mimari hem tercih edilen renk tonlari ile un kazanmis olan bu Camiiyi detayli bir sekilde inceledikten sonra Kanuni vezirlerinden Sersem Ali tarafindan yaptirilan Dervis Tekkesi'ni ziyaret ediyoruz. Bektasi Harabati Baba tekkesi olarak bilinen bu tekkemizi ziyaret ediyor islevleri hakkinda bilgi aliyoruz. Halen daha Kalkandelenliler tarafindan cok canli tutulan bu tekke gezimizin ardindan Makedonya'nin en onemli Turizm sehirlerinden biri olan Ohrid'e hareket ediyoruz. Ohrid'e varisimizin ardindan sehir turumuza basliyoruz. Bircok Osmanli, Bizans, Roma eserlerini gorecegimiz sehir turumuz sonunda otelimize varis, aksam yemegi ve konaklama.

Gorulecek Yerler

Aziz Kliment Kilisesi

Ayasofya Kilisesi

Anfi Tiyatro

Eski Osmanli Evleri

Ohrid Golu

St.Panteleymon Kilisesi

Alaca Camii

Harabati Baba Tekkesi

 

2.GÜN : Ohrid – Manastir - St.Naum - Ohrid

Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından Manastır’a doğru hareket ediyoruz. Yol üstünde Resne'ye uğruyoruz. Elmasıyla Balkanlarda ün yapmış olan bu şehrimizde göreceğimiz ilk eser Resneli Niyazi Sarayı. İttihat ve Terakki'nin Balkan temsilcilerinden olan Resneli Niyazi Sarayını gezdikten sonra Manastır şehrine hareket ediyoruz. Manastır’a varisimizin ardından Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ziyaret ediyor içinde bulunan Atatürk Müzesini geziyoruz. İçinde kısa tanıtım filmlerini izleyip, Kurtuluş ve 1.Dünya savaşına ait eserlerin ve yazıların sergilendiği müzemizi gezdikten sonra Türk Çarşısını ziyaret ediyoruz. Bedesten, İshak Pasa Camii, Yeni Camii, Haydar Kadı Cami göreceğimiz yerler arasındadır. Manastır gezimizin ardından St. Naum'a hareket ediyoruz. St. Naum’a varisimizin ardından bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırını geziyor ve gezimizi bitirip otelimize varıyoruz.

Görülecek Yerler

Resneli Ali Sarayı

Atatürk Müzesi

Atatürk’ün Mezun Olduğu Askeri İdadi

Yeni Camii

İshak Pasa Camii

Türk Çarşısı

Bezistan

St. Naum Manastırı


 

3.GÜN : Ohrid – Tiran - Ulcinj

Uyandırma ve kahvaltının ardından Tiran’a doğru hareket ediyoruz. İlk durağımız yolumuz üstünde bulunan Ohrid’den sonra Makedonya’nın en turistik şehri olan Struga. Muhteşem doğası ve göl manzaralarının en belirgin olduğu bu şirin kentimizi gezdikten sonra Tiran’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saatlik bir yolculuğun ardından Tiran’a varıyoruz ve şehir turumuza İskender Bey meydanından başlıyoruz. İskender Bey Meydanını gezdikten sonra Osmanlı Döneminin en önemli camilerinden biri olan Ethem Bey cami’ini ziyaret ediyoruz. Camii ziyaretinden sonra Saat kulesi ve Tiran kalesini de gezip turumuzu sonlandırıyoruz. Ardından Karadağ’da konaklayacağımız Ulcinj şehrine hareket ediyoruz. Adriyatik’in muhteşem kıyılarına sahip olan Ulcinj şehrine varisimizin ardından otele yerleşme, akşam yemeği ve konaklama.


4.GÜN: Ulcinj – Budva – Kotor - Mostar

Uyandırma ve kahvaltının ardından Karadağ’ın en önemli iki kenti olan Budva ve Kotor'u ziyaret ediyoruz. İlk durağımız Budva olacak. Budva'ya varisimizin ardından Budva şehir turu. Özellikle orta çağ’dan kalma ve labirent seklinde Adriyatik Denizinin kıyısında bulunan bu şehrimizi geziyoruz. Ortodoks Kiliselerini, Tapınaklarını ve Eski Orta Çağ evlerini gezdikten sonra Kotor'a hareket ediyoruz. Kotor'a varisimizin ardından yine bir Adriyatik Denizi kıyısında bulunan Kotor eski şehrini ziyaret ediyoruz. Un Meydanı, Ortodoks Meydanı, Silah Meydanı, Utanç Duvarı, Ortodoks Kilisesi, Katolik Katedrali ve Balkanların en eski okullarından biri olan Kotor Turizm okulunu görme şansını elde edeceğiz. Tur sonrası Bosna'ya hareket ediyoruz. Mostar şehrine varışımızla birlikte otelimize yerleşiyoruz.


5.GÜN: Mostar - Saraybosna

Uyandırma ve kahvaltının ardından otelden check-outlarimizi yapıp Poçitel Türk Köyüne hareket ediyoruz. Essiz manzaraları ve Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerini göreceğimiz koyumuzu geziyoruz. Ardından eski bir Derviş(Alperen Tekkesi) tekkesi olan Blagaj tekkesini ziyaret ediyoruz. Buna Nehrinin kaynağının hemen yani başında olan bu Tekke'yi de geziyoruz. Ardından Mostar'a hareket ediyoruz. Mostar'a varisimizin ardından rehber esliğinde Mostar şehir turunu gerçekleştiriyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirasları listesinde olan Mostar Antik Kentini geziyor ve ayni anda dillere destan o unlu Osmanlı yapımı Mostar Köprüsünü görüyoruz. Köprünün hemen yanı başında olan müze içinde köprünün savaş yıllarında yıkılış videosunu izliyor ve serbest zaman alıyoruz. Serbest zamanımızın ardından Saraybosna'ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde akşam yemeğimizi kuzu çevirme olarak alıp tekrar Saraybosna’ya doğru yola çıkıyoruz. Saraybosna'ya varışımızın ardından otelimize yerleşme ve geceleme.

Görülecek Yerler

Konjic Eski Köprüsü

Mostar Köprüsü

Koski Mehmet Paşa Cami

Karagöz Bey Camii

Eski Osmanlı Hamamları ve Hanları

Blagaj Tekkesi

Poçitel Köyü

Ali Paşa Camii ve Poçitel Saat Kulesi


6.GÜN: Saraybosna - Travnik

Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından Vezirler Şehri olarak bilinen Travnik’e hareket ediyoruz. Yol üzerinde savaş sırasında katliama uğramış köylerden biri olan Ahmiçi Köyünü ziyaret ediyoruz. Buradaki ziyaretimizin ardından Travnik’e hareket edip kente ulaşıyoruz. Travnik’in en eski yapısı olan Kaleyi gezip buradan şehir manzarasını alıyoruz. Sonrasında Alaca Camii, Travnik çarşısı, Göksu (Plava Voda) ve Elçi İbrahim Paşa Medresesini Ziyaret edip turumuzu tamamlıyoruz. Turumuzu bitirip Saraybosna’ya doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeğimiz ve geceleme Saraybosna’da.


7.GÜN: Saraybosna – İstanbul

Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından otelde check-outlarimizi yapıp Otel’den ayrılıyoruz. Saraybosna Şehir turumuz esnasında Aliya Izzebegovic Kabri, Meşhur Sarajevo Sebili, Begova Cami, Kurşunlu Medresesi, Başçarşı Camii,  Saat Kulesi, Katolik bas Katedrali, Pazar Yeri Katliamının yaşandığı Meşhur Pazar Meydanı, Özgürlük Ateşi, Latin Köprüsü, Meşhur Kütüphane, İnat Kuça ve Sinagog görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası rehberimizin belirleyeceği zamana kadar serbest zaman alıp sonrasında Uluslararası Saraybosna Havalimanına hareket ediyoruz. Bagaj,gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

 

* Balkan turu için vize uygulaması yoktur.
* En az 6 aylık pas.süresi olması gerekir.
* Pasaport No-TC No- Bildirmeniz Yeterlidir.

Ulaşım

Tur içinde tüm transferler klimalı ve konforlu araçlar ile yapılmaktadır.